forex trading logo

Acasa
Predarea fata in fata e suspendata de joi in patru localitati din Ilfov, din cauza incidentei ridicate

 

Activitatea didactica in unitatile de invatamânt s-a suspendat, incepând de joi, in localitatile Berceni, Otopeni, Popesti-Leordeni si Tunari, ca urmare a depasirii ratei de incidenta de 6/1000, potrivit unei hotarâri luate miercuri de Comitetul Judetean pentru Situatii de Urgenta Ilfov.

 

Pe perioada suspendarii, procesul de invatamânt se va desfasura online, potrivit deciziei mentionate, in conformitate cu regulile stabilite prin ordinul comun al ministrului Sanatatii si al ministrului Educatiei din 4 februarie.

Edupedu.ro scria, pe 16 martie, ca in Ilfov 113 scoli se aflau, la acea data, in scenariul rosu, in 39 de scoli orele se desfasurau doar online. Localitatile afectate erau Bragadiru, Branesti, Chiajna, Clinceni, Cornetu, Dobroesti.

 

 


Powered by ScoalaAfumati!. Copyright 2020