forex trading logo

Acasa
VINE VACANTA: mai sunt 12 zile de scoala pana la vacanta de vara

 

16 iunie este ultima zi de scoala in acest an scolar, asadar a inceput deja numaratoarea inversa pentru vacanta de vara, programata sa debuteze pe 17 iunie.

Nu uitati ca 1 si 5 iunie sunt zile libere (Ziua Copilului si Rusaliile), iar 2 iunie va fi si ea o zi fara scoala.

Practic, incepand din 29 mai au ramas 12 de zile de scoala pana la vacanta de vara. Elevii din clasele terminale din invatamantul liceal incheie anul scolar in data de 26 mai 2017, iar cei din clasa a VIII-a pe de 9 iunie 2017.

Elevii au venit in clase pe 2 mai dupa Vacanta de Paste, urmand sa aiba cursuri pana pe 16 iunie, ultima zi de scoala inainte de vacanta de vara. Nu uitati insa ca si 1 iunie este zi libera in 2017, anul acesta fiind prima zi in care se va aplica legea recent promulgata de presedintele Klaus Iohannis. De asemenea, 5 iunie este zi libera (Rusaliile), de aceea sunt mari sanse ca si 2 iunie (vineri) sa fie declarata zi nelucratoare.

 

 


Powered by ScoalaAfumati!. Copyright 2013

Secured by Siteground Web Hosting